گروه فنی و مهندسی میلینیوم با توکل به یاری خداوند متعال و همت والای مهندسین خود ، در عرصه تولید تجهیزات قالب بندی فلزی سازه های بتنی و اتصالات ، سابقه و کارنامه ای موفق را برای خود به ارمغان آورده است ؛ دست یافتن به این مهم جز با اعتماد مشتریان گرامی امکان پذیر نبوده است. کادر مدیریتی این گروه مهندسی همواره تضمین کیفیت و منحصر بفرد بودن خدمات ارائه شده را سرلوحه کار خویش قرار داده است.

 

ادامه مطلب ...

کارشناسان مجرب گروه فنی و مهندسی میلینیوم در ساعات اداری ( ۹ صبح الی ۱۷ بعدازظهر) از طریق شماره تماس ۲۲۸۶۹۱۴۹-۰۲۱(۹۸+) و ۲۲۸۴۴۲۵۹-۰۲۱(۹۸+) آماده پاسخگویی به سوالات فنی شما کاربران گرامی در خصوص محصولات مختلف تولیدی این گروه مهندسی می باشند.

 

همچنین شما می توانید نقشه ها و فایل های مربوط به جزئیات محصولات مورد نیاز خود را جهت بررسی کارشناسی از طریق آدرس ایمیل زیر برای ما ارسال فرمایید :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   یا  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شما کاربر گرامی می توانید کاتالوگ الکترونیک محصولات تولیدی گروه فنی و مهندسی میلینیوم را از طریق لینک زیر دریافت نمایید :

 

دانلود کاتالوگ بصورت فایل PDF ( با حجم 2 مگابایت )

ساخت قالب های فلزی مدولار بهمراه اتصالات و تجهیزات لازم برای پروژه سد سرداب (استان اصفهان) و کارخانه فولاد زرند (استان کرمان)

 

به سفارش شرکت مهندسی آب و خاک (تهران)

مشاهده اطلاعات و جزئیات پروژه

قالب های فلزی قوسی

برای قالب بندی مقاطع قوسی ( دایره ای یا منحنی شکل ) دو حالت وجود دارد :

1 – قالب های سفارشی قوسی شکل : این نوع قالب ها با توجه به سفارشات و اطلاعات متصدیان امور اجرایی به کارخانه های سازنده ، طراحی و تولید می شوند . قالب ستون های گرد و قالب و قطعات پیش ساخته زیرزمینی ( منهول ) از نمونه ی این نوع قالب ها هستند . شکل ( 2 – 35 ) نمونه از این قالب ها را برا ستون نشان می دهد . این قالب ها معمولاً برای سازه های با قطر 2 متر و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند .

2 – قالب بندی مقاطع قوسی شکل با استفاده از قالب های استاندارد مدولار : در قالب مذکور ، عرض قالب ها می بایست به نحوی انتخاب گردند تا یکN ضلعی به گونه ای حاصل شود که بتوان دایره مورد نظر را با آن یکسان فرض کرد . بدیهی است برای رسیدن به دایره ی مورد نظر دقت بالا ، بهتر است عرض قالب ها کم باشد . به همین علت کارخانه های تولید کننده قالب ، عرض قالب ها را بر اساس قطر سازه به این اندازها محدود می کنند . بدین صورت که برای سازه های با قطر تا 2 متر از قالب پیش ساخته کمانی ( ثابت و یا چند قسمتی ) و سازه های با قطر 2 تا 7/5 تا 13 متر از قالب های مسطح با حداکثر عرض 30 سانتی متر ، برای سازه های با قطر 13 تا 22 متر از قالب های مسطح با حداکثر عرض 40 سانتی متر و نیز برای سازه های با قطر بیشتر از 22 متر از قالب های مسطح با حداکثر عرض 50 سانتی متر استفاده می گردد . در شکل زیر چگونگی قرار گیری این قالب های مسطح کنار یکدیگر توسط رینگ های داخلی و خارجی مشاهده می شود . رنیگ ها باعث می شوند تا قالب های مسطح در کنار هم قطرهای مورد نظر را برای سازه های دایره ای یا منحنی شکل تشکیل دهند . برای رینگ داخل از پانل های با عرض 10 سانتی متر سوراخ دار استفاده می شود .

 

عرض رینگ های خارج بر اساس محاسبه تعیین می شوند . ( معمولاً 10 تا 30 سانتی متر ) . بنابر این رینگ های خارج چند سانتی متر بیشتر از عرض پانل های سوراخ دار ریگ داخل خواهد بود . این تفاوت عرض در رینگ ها باعث می شود که انحنای لازم برای تشکیل دایره یا منحنی در قالب پدید آید پانل های سوراخ دار رینگ داخل و خارج باید دقیقاً مقابل هم واقع شوند تا بلت های مهاری به سادگی در جای خود قارر گیرند و انحنای دیوار قوسی شکل تا اتمام کا یکپارچه باقی بماند . شکل ( 2 – 79 ) . از لوله ، قوطی ، ناودانی یا تیر آهن نورد شده می توان به عنوان پشت بند افقی در این پانل ها استفاده کرد .

برای اجرای دیواره ای که قطر آن کمتر از 7/5 متر و بیشتر از 2 باشد از پانل های کمانی بهره می گیرند . فرم دهی پشت بندهای افقی این نوع قالب بندی از اهمیت بالایی برخوردار است . در شکل ( 2 – 80 ) قالب بندی دیوار مخزنی استوانه ای شکل مشاهده می شود . البته می بایست مهارهای مایل که یک سر آن به زمین و سر دیگر آن به قالب گیره داده شود در اطراف قالب برای مهار فشار جانبی بتن پیش بینی گردند . همچنین در صورتی که ارتفاع دیوار استوانه ای و فشار جانبی بتن زیاد باشد از پشت بندهای قائم ( سولجر ) استفاده می شود .

تماس با میلینیوم

تلفن تماس 22844259 - 021 (98+)
تلفن تماس 22844259
فکس 22869149 - 021 (98+)
پست الکترونیکی info.megr@gmail.com