گروه فنی و مهندسی میلینیوم با توکل به یاری خداوند متعال و همت والای مهندسین خود ، در عرصه تولید تجهیزات قالب بندی فلزی سازه های بتنی و اتصالات ، سابقه و کارنامه ای موفق را برای خود به ارمغان آورده است ؛ دست یافتن به این مهم جز با اعتماد مشتریان گرامی امکان پذیر نبوده است. کادر مدیریتی این گروه مهندسی همواره تضمین کیفیت و منحصر بفرد بودن خدمات ارائه شده را سرلوحه کار خویش قرار داده است.

 

ادامه مطلب ...

کارشناسان مجرب گروه فنی و مهندسی میلینیوم در ساعات اداری ( ۹ صبح الی ۱۷ بعدازظهر) از طریق شماره تماس ۲۲۸۶۹۱۴۹-۰۲۱(۹۸+) و ۲۲۸۴۴۲۵۹-۰۲۱(۹۸+) آماده پاسخگویی به سوالات فنی شما کاربران گرامی در خصوص محصولات مختلف تولیدی این گروه مهندسی می باشند.

 

همچنین شما می توانید نقشه ها و فایل های مربوط به جزئیات محصولات مورد نیاز خود را جهت بررسی کارشناسی از طریق آدرس ایمیل زیر برای ما ارسال فرمایید :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   یا  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شما کاربر گرامی می توانید کاتالوگ الکترونیک محصولات تولیدی گروه فنی و مهندسی میلینیوم را از طریق لینک زیر دریافت نمایید :

 

دانلود کاتالوگ بصورت فایل PDF ( با حجم 2 مگابایت )

ساخت قالب های فلزی مدولار بهمراه اتصالات و تجهیزات لازم برای پروژه سد سرداب (استان اصفهان) و کارخانه فولاد زرند (استان کرمان)

 

به سفارش شرکت مهندسی آب و خاک (تهران)

مشاهده اطلاعات و جزئیات پروژه

قالب بندی فلزی تیرها

در قالب بندی تیرها از قالب ها و کنج ها ی مدولار استفاده می گردد . در محل اتصال قالب تیر به قالب ستون و در تیرهای دارای ماهیچه از قالب خاص بهره می گیرند . برای نگه داشتن قالب تیر ، از جک های سقفی T شکل یا داربست استفاده می گردد . برخی مواقع ، قالب دیوراه های تیر نقش تامین تکیه گاه تیرچه را در سقف تیرچه و بلوک ایفا می کند . بدین صورت فقط دو انتهای تیرچه بر روی قالب می گیرد و در وسط دهانه تیرچه ، جک قرار می دهند .

در شرایطی ، ارتفاع آویز تیر برای استفاده از کنج های بیرونی و داخلی متداول ، مناسب نیست و از کنج خاص Z شکل می بایست استفاده کرد .

 

ارتفاع آویز برای استفاده از کنج های مدولار کافی می باشد . زیر قالب تحتانی تیر دو لوله یا بیشتر قرار می دهند تا تکیه قالب را تامین نمایند . لوله های مذکور را بر روی بال جک T شکل قرار داده و بدین ترتیب بار تیر را به سیستم باربر قائم منتقل می کنند . همچنین در وجه های جانبی قالب تیر نیز لوله هایی نصب می شود که وظیفه آنها یکپارچه سازی و در یک امتداد قرار دادن قالب کناره های تیر است . در صورتی که تیر لبه دار باشد برای نگهداری قالب وجه بیرونی چنین تیری می بایست آن را مهار نمود.

- قالب بندی اتصال تیر به شاهتیر

در روش قالب بندی با قالب های مدولار به دو روش می توان قالب بندی محل اتصال تیر به شاهتیر را اجرا نمود . شیوه ی نخست ، طراحی و ساخت قالب فلزی خاص برای محل اتصال می باشد . بدین طریق که محل اتصال را قالب بندی کرده و قالب های زیر و کناری تیر و شاهتیر به این قالب خاص متصل می گردد . این شیوه قالب بندی ، دقیق اجرا شده وسطح نهایی بتن بسیار خوب به دست می آید . ولی ساخت قالب های خاص ، هزینه ی زیادی را در این روش در بر می گیرد . همچنین احتمال دارد تعداد دفعات استفاده از قالب خاص کم باشد ( حتی ممکن است به کارگیری از قالب خاص فقط یک بار باشد ) ، که در نتیجه هزینه ای طراحی و ساخت قالب خاص برآورده نمی شود .
روش دوم برای قالب بندی محل اتصال تیر به شاهتیر ، صحیح قرار دادن قالب ها در محل اتصال با استفاده از قطعات چوبی است ، در این شیوه قالب محل اتصال مذکور ، ساخته شده و با وسایل اتصال مانند میخ و سیم به یکدیگر و به قالب تیر متصل می گردد . دقت این روش از روش قبلی کمتر است ولی نسبت به آن مقرون به صرفه تر می باشد .

- فاصله شمع های زیر قالب تیر

فاصله شمع های زیر قالب تحتانی تیرها، با توجه به پارامتر های مقاومتی و صلب بودن سیستم قالب بندی تیر تعیین می شوند . علاوه بر پارامترهای مقاومت و صلبیت سیستم قالب بندی تیر ، فاصله شمع ها باید به گونه ای باشد که باربری کافی برای تحمل بار تیر به انضمام با بخشی از دال ) سقف بتنی ) یعنی از بر تیر تا وسط فاصله اولین شمع دال را داشته باشد . فشار جانبی بتن بر روی قالب وجه های تیر در هنگام بتن ریزی ، مانند فشار جانبی بتن بر روی وجوه قالب ستون ها می باشد . مقدار فشار جانبی بتن ، از ضرب نمودن ارتفاع تیر ( ارتفاع تیر : فاصله انتهای تیر تا بالای دال بتنی ) در وزن مخصوص بتن حاصل می شود .

- عمود بر نگه داشتن قالب گونه ی تیر

برای عمود نگه داشتن و مهار کردن قالب گونه ی تیر از دستک های فلزی تنظیم پذیر بهره می گیرند . دستک های مذکور ، امکان نصب روی لوله 5 سانتی متری را دارا هستند و در زیر هر دستک یک پایه تعبیه گردیده تا با نصب آنها در سوراخ جک های سقفی ، بتوان آنها را مهار کرد .

تماس با میلینیوم

تلفن تماس 22844259 - 021 (98+)
تلفن تماس 22844259
فکس 22869149 - 021 (98+)
پست الکترونیکی info.megr@gmail.com