گروه فنی و مهندسی میلینیوم با توکل به یاری خداوند متعال و همت والای مهندسین خود ، در عرصه تولید تجهیزات قالب بندی فلزی سازه های بتنی و اتصالات ، سابقه و کارنامه ای موفق را برای خود به ارمغان آورده است ؛ دست یافتن به این مهم جز با اعتماد مشتریان گرامی امکان پذیر نبوده است. کادر مدیریتی این گروه مهندسی همواره تضمین کیفیت و منحصر بفرد بودن خدمات ارائه شده را سرلوحه کار خویش قرار داده است.

 

ادامه مطلب ...

کارشناسان مجرب گروه فنی و مهندسی میلینیوم در ساعات اداری ( ۹ صبح الی ۱۷ بعدازظهر) از طریق شماره تماس ۲۲۸۶۹۱۴۹-۰۲۱(۹۸+) و ۲۲۸۴۴۲۵۹-۰۲۱(۹۸+) آماده پاسخگویی به سوالات فنی شما کاربران گرامی در خصوص محصولات مختلف تولیدی این گروه مهندسی می باشند.

 

همچنین شما می توانید نقشه ها و فایل های مربوط به جزئیات محصولات مورد نیاز خود را جهت بررسی کارشناسی از طریق آدرس ایمیل زیر برای ما ارسال فرمایید :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   یا  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شما کاربر گرامی می توانید کاتالوگ الکترونیک محصولات تولیدی گروه فنی و مهندسی میلینیوم را از طریق لینک زیر دریافت نمایید :

 

دانلود کاتالوگ بصورت فایل PDF ( با حجم 2 مگابایت )

ساخت قالب های فلزی مدولار بهمراه اتصالات و تجهیزات لازم برای پروژه سد سرداب (استان اصفهان) و کارخانه فولاد زرند (استان کرمان)

 

به سفارش شرکت مهندسی آب و خاک (تهران)

مشاهده اطلاعات و جزئیات پروژه

داربست ها و کاربرد آن در قالب بندی سازه های بتنی

به کارگیری داربست های فلزی ، مزیت های بسیاری نسبت به جک های منفرد برای تحمل بار بتن داد . داربست ها به دلیل شکل پایداری که در اعضای خود دارند ( همانند شکل ) می توانند بارهای بیشتری را همراه با ایمنی کامل تر ، به سطح زیرین انتقال دهند . استفاده از داربست ها به ویژه درمهار قالب های دال و تیر در ارتفاع زیاد توصیه می شود چون بهره گیری از جک ها در این مواقع به دلیل افزایش ضریب لاغری جک و نیز مهار آنها در ارتفاع ، مشکلاتی را به همراه دارد .

 

 


برخی مزیت های داربست عبارتند از :
الف ) خود ایستا بودن داربست بدون مهار جانبی به دلیل سه بعدی بودن سازه ی داربست .
ب ) با انتخاب ارتفاع قاب ها و تنظیم پیچ تنظیمی که در قسمت فوقانی داربست انجام می گیرد می توان داربست ها را در ارتفاع دلخواه تنظیم و استفاده نمود .
پ ) به کارگیری از داربست در شرایط مختلف زمین به دلیل وجود پیچ تنظیم در زیر داربست .
ت ) ایمنی بودن داربست به دلیل خود ایستا بودن ، برای پرسنل قالب بند و آرماتور بند .
ث ) در ارتفاع های بلند به جک با قطر زیاد نیاز می باشد که این مساله مقرون به صرفه نبوده و نصب و بر پایی آن مشکلاتی را یه همراه دارد . بنابر این مطلوب آن است که در این نوع مواقع از داربست که از نظر هزینه و زمان به صرفه است استفاده شود .
ج ) به دلیل شکل پایدار داربست ها می توان از آنها جدای بار پذیری از سیستم قالب بندی ، در امور دیگر مثل نماسازی و غیره استفاده نمود .
در شکل زیر داربست های فلزی را که در زیر یک طبقه با ارتفاع زیاد به کار رفته اند و قالب های دال سقف را نگهداری می نمایند مشاهده می کنید .


انواع داربست
:

 


1 – داربست های مدولار مثلثی ( پل )
نصب این داربست ها که از قاب های مثلثی شکل ساخته شده اند ، آسان است . اتصالات در این داربست به صورت نر و مادگی بوده و برای نصب ، نیازی به نیروی انسانی متخصص نیست . بار پذیری این داربست ها بسیار بالا است و در ناحیه بالای داربست پیچ تنظیم باری تعیین تراز دقیق تعبیه گردیده است. به شکل های (3-11) و (3-12) مراجعه نمایید . در قالب بندی سقف یا تیر معمولاً از این نوع داربست ها استفاده می شود . داربست پل از قاب های به ارتفاع 75/0 ، 5/0 و 1 متر تشکیل گردیده و هر ارتفاعی با این داربست ها توسط پیچ تنظیم قابل دسترسی است . هر قسمت از داربست ( قاب ها ) از یکدیگر ، بستگی به نیروهای وارده دارد . در این نوع داربست ها امکان استفاده از چرخ جهت جابه جایی داربست وجود دارد ، این مورد باعث افزایش سرعت در جابه جایی و نصب مجدد داربست ها خواهد شد . همچنین از این داربست برای عملیات نماسازی استفاده می شود .در شکل ( 12 – 3 ) دو نمونه از داربست مدولار پل مشاهده می شود .

تعریف اجزای داربست پل
1 – قاب : قاب ها به شکل مثلث قائم الزوایه بوده و وجوه داربست را تشکیل می دهند .
2 – میل مهار : این میل مهارها قبل از نصی قاب های اصلی بر روی صفحه ی کفی نصب می گردند . میل مهار 120 سانتی متری به عنوان اضلاع مربع یا مثلث ومیل مهار 169 /7 سانتی متری به عنوان قطر مربع استفاده می شوند
3 – پیچ تنظیم : در بالای داربست قرار دارد و تنظیم ارتفاع داربست به صورت دقیق ، به عهده آن است .
4 – صحفه کفی : صحفه کفی در زیر پایه های عمودی داربست پل نصب شده ابعاد ورق زیر آن 6 × 150 × 150 میلی متر است . همچنین ارتفاع لوله صفحه ی کفی 15 سانتی متر می باشد
در قالب بندی دال ها و تیرها و نیز قالب بندی سازه های سنگین که دارای دال های بتنی خاص و مرتفع می باشند استفاده از داربست با توجه به سنگینی دال ها الزامی است . بهره گیری از داربست های مدولار یا پیش ساخته ، تسهیلاتی را برای اجرای کا فراهم آورده که برپایی این نوع داربست ها را ساده می نماید .
این داربست ها که از چند قطعه تشکیل شده اند به دلیل سبکی به سرعت و سادگی به یکدیگر متصل می شوند . شکل .. داربست مدولار مثلثی به جهت شکل سازه ای آن دارای صلبیت و ظرفیت باربری بالا بوده و به راحتی قابل تنظیم می باشد و همچنین باز نمودن این قطعات سریع و آسان است .

2 – داربست ماتریس
داربست ماتریس یکی از پیشرفته ترین نوع داربست ها بوده و در اجرای دال و تیرهای سنگین و همچنین نماسازی تا ارتفاع 100 متر قابل استفاده می باشد و چناچه عضو قائم در فواصل یک متری مهار گردد ، بیش از 4 تن باربری خواهد داشت . عضو قائم داربست های ماتریس در طول های 1 ، 5/1 ، 2 ، 3 و 4 متری تولید می شود و در هر اختلاف ترازی قابل استفاده می باشد . همچنین نصب و باز نمودن داربست های ماتریس بسیار آسان بوده و در نصب به نیروی متخصص نیاز ندارد .

3 – داربست ماتریس نما
این داربست داری کف ، دریچه برای تردد به طبقات مختلف و نیز جان پناه می باشد و کارگران و استادکاران به راحتی و بدون هیچ گونه خطر جانی ، عملیات نماسازی را انجام می دهند داربست ماتریس نما از لحاظ ارتفاعی محدودیت نداشته و در هر ارتفاعی امنیت جانی استفاده کنندگان تامین می گردد .
اجزای داربست با توجه به نوع محصولات تولید کنندگان آن ، می توانند متفاوت باشد .

 

تماس با میلینیوم

تلفن تماس 22844259 - 021 (98+)
تلفن تماس 22844259
فکس 22869149 - 021 (98+)
پست الکترونیکی info.megr@gmail.com